نکات مهم در طراحی ست اداری

نکات مهم در طراحی ست اداری

طراحی ست اداری

ست اداری به دلیل خلاقیت و هماهنگی که در طرح آن وجود دارد، باعث ایجاد یک جلوه ی بصری ویژه در دید بیننده می شود که از اهمیت بالایی برخوردار است. خصوصیت بارز یک ست اداری، طرح مشترکی است که بر روی تمام صفحات آن چاپ می شود و یک مجموعه جالب، جذاب و پر مخاطب است. از این رو بایستی در طراحی و چاپ ست اداری به موارد مهمی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، توجه داشته باشید.

ترکیب و هماهنگی رنگ ها در ست اداری

رنگبندی مناسب یکی از مهمترین عناصر در گرافیک می باشد. رنگ‌ها انتقال دهنده‌ی احساس به مخاطب هستند، به همین دلیل یک طراح حرفه ای بایستی با توجه به نوع فعالیتی که قرار است برایش ست اداری طراحی کند، رنگ‌ها را انتخاب کند.

جالب است بدانید: انتخاب رنگ بندی، باید بر اساس نوع کاغذ چاپی باشد. اصولا برای چاپ اوراق اداری از کاغذ تحریر و یا گلاسه استفاده می‌کنند که طراح باید این آیتم را هم در نظر داشته باشد.

هماهنگی رنگ بندی در هریک از اجزای ست اداری، نظیر سربرگ، کارت ویزیت، فولدر و پاکت باید به درستی اجرا شود تا از لحاظ زیبایی و جذابیت  نظر بیننده را به خود جلب کند.

نقش فونت و لوگوی مناسب در طراحی اوراق اداری:

زیبایی و منحصر به فرد بودن ست اداری قبلا از هر چیزی به لوگوی شرکت بستگی داشته و بعد از آن با نوع فونت و سایز فونت ارتباط تنگاتنگی دارد. خطوط مورد استفاده، کادرها و فونتی که در صفحات اوراق اداری به کار میرود، نقش مهمی را در دید بیننده خواهد گذاشت و زیبایی خاصی را به آن می‌بخشد.

غالبا سایز فونت برای کارت ویزیت می تواند متناسب و فانتزی باشد، در حالی که برای پاکت نامه و سربرگ بایستی تقریبا بزرگ و خوانا در نظر گرفته شود.

ویژگی های ست اداری زیبا :

ست اداری جهت انجام یکسری فعالیت‌های اداری  برای ارتباط با شرکت‌ها و سازمان‌ها به کار می رود، بنابراین داشتن یک طرح اختصاصی و منحصر به فرد می تواند در بالابردن رتبه‌ی شرکت شما نقش بسزایی ایفا کند. همچنین یک ست اداری شیک و استاندارد، انتقال دهنده‌ی پیام و اهداف شرکت شماست، از این رو بایستی مطابق با استانداردهای مرتبط با نوع فعالیت شما، طراحی شود، پس منتظر چی هستید همین حالا برای داشتن یک ست اداری با صرفه می توانید ثبت سفارش کنید.

“با الیزه تو کسب و کار خودتون لیز نخورید “

منبع: گیفت سازان

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست